Profesyonelyoneticilik.com

Menu

Terasta Yapılacak Değişiklikler ile İlgili Yargıtay Kararları

Terasta Yapılacak Değişiklikler  ile İlgili Yargıtay Kararları

* Terasın Üstünün Kapatılması

"Bir zararın giderilmesi için birkaç türlü çare var ise, bunlardan en az giderle ve yapının görünüşü, bozmayacak ve yeniden bir teras yapımı gerektirmeyecek olanı seçilmelidir. Bilirkişilerin gösterdiği çareler arasında izolasyon ile zararın giderilmesi de vardır. 
Böyle bir imkan var iken KMY'nin 19. madde hükmü göz önünde tutulmadan yapılan mimari durumu değiştirici nitelikte terasın üstünün kapatılması kabul edilemez."


*Terasta Değişiklik Yapılmasına İzin Verme Durumu

"__/__/ ____ tarihli, yönetim kuruluna verilen dilekçe ile, terasın üst ve yanlarının davacı tarafından kapatılmasına muvafakat verilmiş ve bu muvafakatname 5 numaralı daire sahibi olan davalı tarafından da "Oda haline konulmaması şartıyla EVET" denilerek imzalanmış ve bu imza inkar edilmiştir. Bilirkişi raporunda bu eklemenin oda niteliğinde olmadığı açıklandığına göre, bu yapıya karşı öne sürdüğü itiraz ve çekişmelerin kaldırılması gerekir."

Paylaş:

Tahir Selçuk Timur

Profesyonel Bina Yönetimi hizmetleri veren TOSAT Danışmanlık firmasının sahibiyim. Profesyonelyoneticilik.com sitesinde sizlere anagayrimenkul yönetimi hususunda bilgiler paylaşacağım.

Yorum Yok " Terasta Yapılacak Değişiklikler ile İlgili Yargıtay Kararları "

  • Emoticon Eklemek İçin: Göster
  • Kod Eklemek İçin: [pre]KODU GİRİN[/pre]
  • Resim Eklemek İçin: [img]RESİM URL'sini GİRİN[/img]
  • Youtube Videosu Eklemek İçin Youtube linkini yapıştır. Örnek: http://www.youtube.com/watch?v=0x_gnfpL3RM